Mecz kontrolny z MUKP - niewykorzystana przewaga!

W trudnych deszczowych warunkach pogodowych przyszło nam rozegrać jeden z ostatnich sprawdzianów przed zbliżającymi się, wielkimi krokami, rozgrywkami ligowymi.

W szatni ustaliliśmy, że zawieszamy wysoko poprzeczkę dla każdej drużyny, która przyjeżdża na Mireckiego i możemy przegrać, ale tylko po prawdziwej walce. Chłopaki pokazali to w meczu – totalna dominacja w pierwszej połowie. Zawodnicy MUKP przekroczyli linię własnej połowy dopiero w 14 minucie spotkania. Ogrom stwarzanych sytuacji, zespołowe ranie, dośrodkowania,drybling – to wszystko funkcjonowało w najlepszym porządku. Akcje kończone były strzałami ale... to, co robił bramkarz MUKP urodzony w 2004 roku długo zostanie w mojej pamięci. Udało się go pokonać dopiero w 15 minucie meczu, kiedy to Kaczmar po zespołowej akcji wyłożył piłkę Natanowi, który pewnym strzałem skierował futbolówkę do bramki przeciwnika. Brawo!!! Kuba, to już kolejna akcja, w której mogłeś strzelać, a podajesz piłkę lepiej ustawionemu koledze (taką samą akcją popisaliście się w meczu z Górnikiem Piaski). Po strzelonym golu atakujemy dalej no i 22 minucie spotkania pierwsza akcja ofensywna MUKP, strzał – piłka po rękawicach Kaczki i wpada nam babol… na usprawiedliwienie Kacpra przemawia śliska piłka i do 22 minuty brak jakiejkolwiek interwencji. Szybko się odbudowujemy i znowu gramy mega ofensywnie.

Przerwa - krótka rozmowa i jedziemy dalej. Kolejny raz Rączuś popisuje się indywidualną akcją strzelając bardzo mocno i precyzyjnie – 31 minuta - GOL!!! W drugiej połowie trochę za bardzo nasi zawodnicy zaczęli grać indywidualnie, niepotrzebnie kiwając się z kilkoma przeciwnikami naraz.

Czarni Sosnowiec 2:1 MUKP Dąbrowa Górnicza
bramki: 15' Chwastek (asysta: Kaczmarek); 31' Rączka